10 Wrzesień 2014
W dniu 9 września 2014 roku w Słupi pod Kępnem odbyło się spotkanie podsumowujące inwestycje drogowe dokonane w obrębie miejscowości Donaborów, Jankowy, Słupia pod Kępnem. W spotkaniu tym udział wzięli m.in. Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiwicz, Wójt Gminy Baranów Bogumiła Lewandowska – Siwek, Prezes Wodociągów Kępińskich Mirosław Grygier, Wicedyrektor PZD Maciej Hojeński, członkowie Zarządu Powiatu Kępińskiego.

Wydatki poniesione przez Powiatowy Zarząd Dróg w Kępnie na odtworzenie nawierzchni jezdni i chodników wyniosły łącznie 1 066 790,97 zł. W poszczególnych miejscowościach koszty prac kształtowały się następująco: roboty drogowe w obrębie Donaborowa opiewały na kwotę 202.279,75 zł, w obrębie miejscowości Jankowy koszt prac wyniósł 430.072,79 zł, a w obrębie miejscowości Słupia pod Kępnem 434.438,49 zł. Inwestycje te realizowane były w partnerstwie z Gminą Baranów oraz Wodociągami Kępińskimi.

Jak podkreśla Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz bez nawiązania partnerskiej współpracy nie byłoby możliwe wykonanie tych wszystkich inwestycji w takim zakresie w jakim je zrealizowano. Wspólne przedsięwzięcia są owocne dla wszystkich partnerów inwestycji. Stąd tak istotnym i ważnym jest partnerskie realizowanie przedsięwzięć.

Spotkanie to było również okazją do podpisania porozumień intencyjnych dotyczących realizacji przyszłych inwestycji drogowych tzw. „schetynówek”. Porozumienia zostały podpisane pomiędzy Powiatem Kępińskim a Gminą Baranów i dotyczyły realizacji przedsięwzięć drogowych m.in. na trasie Jankowy – Baranów. Dzięki temu mieszkańcy powiatu kępińskiego zyskają nowe, lepsze nawierzchnie.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.