26 Marzec 2024
SP Siemianice- II miejsce
SP Świba- III miejsce w konkursie
W trakcie wydarzenia
„Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”

W poniedziałek, 25 marca w  Zespół  Szkół  Ponadpodstawowych  Nr 2 w Kępnie odbyła się IX edycja powiatowego konkursu dla uczniów 7 i 8  klas szkół podstawowych „Sprawni  w  przyszłym  zawodzie”.
Głównym celem konkursu jest rozwój kształcenia technicznego oraz popularyzacja posługiwania się nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi wśród uczniów na różnych etapach edukacyjnych, co w przyszłości ma pomóc przy wyborze odpowiedniego zawodu.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas 7 i 8,  prawie wszystkich szkół podstawowych z powiatu kępińskiego, w drużynach 5 osobowych, składających się z 4 uczniów i opiekuna.

Konkurs polega na wykonywaniu zadań technicznych pod nadzorem nauczycieli ZSP Nr2, przygotowanych z zakresu wiedzy obejmującej podstawę programową na poziomie podstawowym.

Jury konkursu w następującym składzie: Dyrektor ZSP  Nr 2 w Kępnie mgr Barbara Howis, Przewodniczący  Zespołu  Nauczycieli  Uczących Przedmiotów Zawodowych mgr inż. Maciej Wieczorek, (Przewodniczący Jury), Przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego ZSP Nr2  Michał Skiba, wyłoniło najlepsze szkoły:

- I miejsce:  Szkoła Podstawowa  z  Baranowa

- II miejsce:  Szkoła Podstawowa z Siemianic

- III miejsce:  Szkoła Podstawowa ze  Świby

Najlepsi uczniowie w dwóch grupach zawodowych:

- dziewczyny: Weronika Brzezińska, Zuzanna Karczeska SP Siemianice

- chłopcy: Paweł Lenart, Wojciech Prygiel SP Baranów