02 Kwiecień 2015
W dniu 1 kwietnia 2015 r., punktualnie o godzinie 12:00 w Kępnie, odbyła się akcja wsparcia osób z autyzmem. Przedsięwzięcie to zorganizował Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem z okazji „Światowego dnia wiedzy o autyzmie”, które w tym roku odbyło się pod hasłem „Autyzm – wspieram, rozumiem, pomagam”. Cały świat w tym dniu kolorem niebieskim manifestuje swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

W wydarzeniu tym udział wzięli m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski, Wicestarosta Kępiński Grażyna Jany, Sekretarz Powiatu Magdalena Osada oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik.

Wydarzenie to rozpoczęto zbiórką pod Starostwem Powiatowym w Kępnie, gdzie wszystkim uczestnikom spotkania rozdania symboliczne, niebieskie balony. Następnie wszyscy zgromadzeni: uczniowie, przedszkolaki i pozostali gości udali się na kępiński rynek, gdzie nastąpiło uroczyste wypuszczenie błękitnych baloników do nieba.

Coroczne obchody Światowego Dnia Wiedzy na temat Autyzmu mają zachęcić do podejmowania takich działań i zwrócić uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Jak podkreśla Konwencja Praw Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.