27 Lipiec 2017

Święto Policji obchodzone jest tradycyjnie 24 lipca i nawiązuje do przyjęcia w 1919 roku ustawy o Policji Państwowej. W całym kraju w policji służy blisko 100 tys. funkcjonariuszy i pracuje 25 tys. pracowników cywilnych. Uroczysty apel odbył się również przed Komendą Powiatową Policji w Kępnie. Powiat Kępiński reprezentował starosta Witold Jankowski.

W uroczystościach udział wziął także zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, mł. insp. Rafał Pawłowski, parlamentarzyści, samorządowcy, dyrektorzy, kierownicy instytucji państwowych, samorządowych i pozarządowych oraz emerytowani policjanci.

Dowódcą uroczystości został nadkom. Mirosław Wiśniewski – naczelnik Wydziału Prewencji w Kępnie.

Po odsłuchaniu hymnu państwowego nadszedł czas na wręczenie aktów mianowania do odznaczeń. Wręczenia aktu mianowania dokonał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – mł. insp. Rafał Pawłowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Kępnie – podinsp. Tomasz Paziewski.

Ponadto dwaj policjanci KPP w Kępnie – asp. sztab. Sławomir Chudy oraz asp. sztab. Roman Stężały zostali odznaczeni przez Zarząd Główny PZERiI w Warszawie złotą odznaką honorową. Odznaczenia wręczali w imieniu prezesa Oddziału w Bralinie – ks. Roman Krzyżaniak z Bralina oraz Tadeusz Hojeński.

Później nadszedł czas na przemówienia. Mł. insp. Rafał Pawłowski złożył wszystkim policjantom i pracownikom cywilnym policji życzenia z okazji święta i przypomniał o tym, jak wymagająca jest służba w Policji, a przywileje jej nadane mają być przede wszystkim godnie wypełnianym obowiązkiem.

Życzenia dla wszystkich podwładnych przekazał także podinsp. Tomasz Paziewski. Głos zabrał ponadto starosta powiatu kępińskiego Witold Jankowski.

Uroczystość zakończyły wpisy do księgi pamiątkowej.

Policyjne awanse:

W korpusie oficerów młodszych Policji

na stopień komisarza

1. podkom. Mateusz Lewek

W korpusie aspirantów Policji

na stopień aspiranta sztabowego:

1. asp. Paweł Lewandowski
  2. asp. Tomasz Boryczka