13 Czerwiec 2016

W dniach 9 i 10 czerwca 2016 roku w Siemianicach odbyło się szkolenie obronne zorganizowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kępnie.

W szkoleniu brały udział osoby zajmujące się problematyką obronną w Starostwach Powiatowych, Urzędach Miast i Gmin, przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej  powiatów: Kępińskiego, Ostrzeszowskiego, Ostrowskiego i Krotoszyńskiego oraz zaproszeni goście min.: przedstawiciele Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu i Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

Do głównych celów szkolenia należało: kształcenie i doskonalenie kadr administracji publicznej szczebla powiatowego i gminnego, przedstawicieli powiatowych służb, straży, inspekcji w zakresie rozwiązywania zadań wynikających z określonych sytuacji planistycznych w poszczególnych stanach gotowości obronnej państwa oraz doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów związanych z wystąpieniem określonych zagrożeń.

Nie znaleziono galerii.