Strona główna Wydarzenia
13 Maj 2014
kategoria:
Aktualności

W dniu 8 maja 2014 r. na stadionie w Ostrowie Wlkp. odbyły się XII Wiosenne Biegi Lekkoatletyczne uczniów szkół specjalnych z byłego województwa kaliskiego.

W zawodach uczestniczyły reprezentacje szkół z Ostrowa, Ostrzeszowa, Kępna, Pleszewa oraz Krotoszyna. Celem zawodów oprócz wyłonienia mistrzów rejonu w biegach lekkoatletycznych było upowszechnienie biegania jako jednej z form rekreacji.

Pogoda dopisała – przy słonecznej aurze odbywały się wszystkie konkurencje biegowe na krótkich i średnich dystansach, co zmuszało zawodników do częstego uzupełniania płynów. Niezmordowanym mistrzem w biegach okazał się na 400 m Miłosz Władkowski, który zdobył I miejsce oraz Szymon Kmieciński, który zajął II miejsce.

Z kolei wśród zawodników biegających na krótkich dystansach wywalczyliśmy następujące medale: