Strona główna Wydarzenia
07 Czerwiec 2013
kategoria:
Aktualności
Turniej gier i zabaw w wodzieW dniu 05 czerwca 2013 roku na basenie Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem odbył się I Turniej Gier i Zabaw w Wodzie oraz Zawody Pływackie o Puchar Starosty Kępińskiego.

W turnieju, poza gospodarzami  rywalizowały ze sobą reprezentacje Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Konarzewa i Borzęciczek oraz Zespołu Szkół Specjalnych z Ostrowa Wielkopolskiego. Uczniowie ze szkół podstawowych uczestniczyli w grach i zabawach w wodzie. Gimnazjaliści natomiast brali udział w konkurencjach pływackich na dystansach 25 i 50 metrów stylem grzbietowym i dowolnym. W grach i zabawach w wodzie tryumfowali wychowankowie ZSS Słupi i to w ich ręce trafił Puchar Starosty. W konkurencjach pływackich nie dał szans swoim rywalom Sebastian Pacyński z Ostrowa Wielkopolskiego, który wygrał cztery wyścigi pływackie i zdobył cztery złote medale. Na wyróżnienie zasługuje uczeń Kacper Władkowski, który chociaż uczęszcza do  piątej klasy szkoły podstawowej stanął do wyścigów z gimnazjalistami i na dwóch dystansach wywalczył drugie miejsce. Oprócz pucharu i medali dla uczestników zawodów przygotowane zostały atrakcyjne upominki.  Impreza miała na celu propagowanie aktywności sportowej wśród młodzieży niepełnosprawnej oraz wyzwolenie ducha rywalizacji w oparciu o zasady fair play. Zawodnicy z niecierpliwością oczekują na kolejny turniej.