28 Październik 2013

W niedzielne popołudnie 27 października 2013 r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie odbył się finał I Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który w tym roku odbywał się w nowej formule polegającej na eliminacjach, warsztatach wokalnych dla zwycięzców eliminacji i uroczystym finale.

W ścisłym finale wzięło udział 33 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas eliminacji, które odbyły się w dniach 19 i 20 października 2013 r.

Do konkursu zgłosiło się aż 157 osób, z czego w kategorii:

- klas I – III szkół podstawowych – 35 osób;

- klas IV – VI szkół podstawowych – 72 osoby;

- szkół gimnazjalnych – 29 osób;

- szkół ponadgimnazjalnych – 21 osób.

Z tak licznego grona uczestników Jury konkursowe w składzie: Izabela Frankowska – Grabarczyk, Janusz Jurkiewicz oraz Agnieszka Biniek wyłoniło 33 osoby, dla których zorganizowano warsztaty wokalne z Robertem Chojnackim (zespół De Mono). Warsztaty te odbyły się 26 października 2013 r. (sobota) w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kępnie, ul. Przemysłowa 10 c, 63-600 Kępno. Podczas warsztatów uczestnicy pracowali nad wyrazistością słowa, frazowaniem, akcentowaniem i interpretacją tekstu oraz wizerunkiem i ruchem scenicznym, a także pracą z mikrofonem. Podczas warsztatów Robert Chojnacki udzielił uczestnikom konstruktywnej krytyki i wielu cennych wskazówek scenicznych. Z relacji uczestników warsztatów wynikało, że wskazówki przekazane przez p. Roberta będą cennym elementem w ich dalszej pracy.

Podczas finału konkursu, osoby wyłonione w drodze wcześniejszych eliminacji zaprezentowały utwór, który wykonywały podczas eliminacji. Prezentacje odbywały się z podziałem na poszczególne kategorie wiekowe. W czasie finału nie brakowało emocji – dzieci i młodzież zaprezentowały wiele znanych utworów muzycznych, niejednokrotnie zaskakując Jury ich interpretacją.

Do finału konkursu powołano Jury w składzie:

- Izabela Frankowska – Grabarczyk  – śpiewaczka operowa (Opera Bałtycka w Gdańsku, Opera Wrocławska), czynnie koncertująca w kraju i za granicą. Jest Propagatorką
i organizatorką licznych koncertów muzycznych.

- Janusz Jurkiewicz – długoletni pedagog, muzyk. Założyciel i wieloletni prowadzący chóry polonijne w Düsseldorfie i Kolonii.

- Robert Chojnacki – muzyk – kompozytor – saksofonista zespołu De Mono. W chwili obecnej Robert Chojnacki zaangażowany jest w kilka projektów, które realizuje  za granicą, natomiast w kraju gra ze swoim zespołem złożonym z młodych, bardzo zdolnych  muzyków oraz innych muzycznych przedsięwzięciach.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników Jury konkursowe wyłoniło laureatów konkursu. Listę laureatów z podziałem na miejsca umieszczono w załączniku. Jak podkreślało Jury poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, a o końcowej klasyfikacji decydowały często niuanse i drobne potknięcia.

Konkurs spotkał się z licznym gronem odbiorców. Cennym doświadczeniem dla wszystkich uczestników była możliwość pracy z profesjonalistami w dziedzinie muzyki. Udzielone wskazówki z pewnością zaowocują dalszym rozwojem dzieci i młodzieży w ich drodze muzycznej.

Biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie konkursem, wysoki potencjał muzyczno – woklany  na terenie Powiatu Kępińskiego, o którym niejednokrotnie, pochlebnie mówiło Jury konkursowe, oraz przyjęciu się nowej formuły konkursu, pragniemy zapewnić o kontynuacji tej inicjatywy.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf 13-10-28 WYNIKI FINAŁU.pdf 13-10-28 12:10 385.92KB pobierz plik: 13-10-28 WYNIKI FINAŁU.pdf

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.