20 Luty 2014
W dniu 19 lutego 2014 roku w Poznaniu została podpisana kolejna umowa przyznania pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Umowa ta została zawarta pomiędzy Samorządem Województwa Wielkopolskiego a Powiatem Kępińskim reprezentowanym przez Starostę Kępińskiego – Włodzimierza Mazurkiewicza i Wicestarostę Kępińskiego – Ryszarda Dachowskiego.

Dofinansowanie zostało przyznane na realizację zadania pt. „Wirtualny Powiat” czyli rozwój nowoczesnej infrastruktury społeczno – turystycznej, a wysokość przyznanego wsparcia wynosi 24 944,00 zł. Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 38 351,40 zł

Głównym celem przedsięwzięcia jest rozwój innowacyjnej infrastruktury społeczno – turystycznej, pobudzenie aktywności społecznej oraz upowszechnienie i ekspozycja dorobku Powiatu Kępińskiego poprzez jego wirtualną prezentację z zastosowaniem nowatorskiej technologii. Stworzona zostanie wirtualna panorama obiektów turystycznych, a także zastosowanie będą miały inne innowacyjne rozwiązania. Istotą planowanych działań będzie rozpropagowanie wśród mieszkańców Powiatu Kępińskiego możliwości korzystania z niekonwencjonalnych rozwiązań informacyjnych oraz stworzenie na tym obszarze innowacyjnego zakątka Wielkopolski.

Umowa na realizację projektu pt. „Wirtualny Powiat” podpisana