28 Październik 2013

22 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Wśród przybyłych gości byli m.in. Senator RP Andżelika Możdżanowska, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Mieczysław Przywecki z Poznania, Przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Przybylski, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wiktor Gruszka, Wiceburmistrz Andrzej Tyra, Naczelnik Wydziału Organizacji i Spraw Obronnych i Społecznych Starostwa Powiatowego w Kępnie Włodzimierz Białek,  zastępca Dyrektora ds Ekonomiczno-Eksploatacyjnych Marian Olejniczak. Członkowie Koła także licznie przybyli na spotkanie. Zebranie otworzył i gości powitał Prezes Koła Ignacy Gruszka. Przewodniczącym spotkania został Mieczysław Pawlik. Wybrano Zarząd Koła, który ukonstytuował się w składzie:

Prezes: Ignacy Gruszka

Zastępca: Mieczysław Pawlik

Sekretarz: Jan Rozwadowski

Skarbnik: Krystyna Wyrwińska

Członek Zarządu: Józef Walczak.

Komisja Rewizyjna:

Przewodniczący: Aleksandra Bochan,

Zastępca: Czesław Rychlik,

Członek: Józef Zieliński.

Wśród spraw poruszanych w trybie wolne głosy była m.in. sprawa upamiętnienia Jana Skiby.