14 Listopad 2013

W Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, 6 listopada odbył się III Międzyszkolny Turniej Warcabowy pod patronatem Starosty Kępińskiego.
Tegoroczne rozgrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem gdyż oprócz gospodarzy udział wzięli   uczniowie z sześciu szkół specjalnych: z Borzęciczek,  Jarocina,  Kalisza,  Konarzewa,  Ostrowa Wlkp. i Ostrzeszowa.
Puchar Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza dla najlepszej drużyny wywalczyli uczniowie  z Zespołu  Szkół Specjalnych nr 11 w Kaliszu.
Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce indywidualnej  wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach.   Najlepszym graczem w grupie Szkół Podstawowych został Radosłąw Genderka z Borzęciczek, a w grupie gimnazjalistów Dominik Nowakowski z Kalisza. Reprezentant ZSS  w Słupi Kacper Władkowski zdobył medal brązowy zajmując trzecie miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa.
Zwycięzcy otrzymali  medale oraz nagrody ufundowane przez Starostę Kępińskiego i Radę Rodziców. Pozostali uczestnicy obdarowani zostali drobnymi upominkami.
Turniej cieszy się coraz większym zainteresowaniem, co pozwala pomysłodawcom, kontynuować go w następnych latach. Udział w tego typu konkursach działa motywująco na uczniów pozwala znacznie wyrównać jego szanse edukacyjne. Możliwość odniesienia sukcesu daje możliwość  podniesienia poczucie własnej wartości zarówno wśród rówieśników jak i w środowisku lokalnym.

turniej w warcaby

Turniej w warcaby