10 Listopad 2014
W Zespole Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem, dnia 6 listopada 2014 r. odbył się IV Międzyszkolny Turniej Warcabowy pod patronatem Starosty Kępińskiego.

Tegoroczne rozgrywki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 34 uczniów ze szkół specjalnych w: Borzęciczkach, Jarocinie, Kaliszu, Konarzewie, Ostrowie Wlkp., Ostrzeszowie, Pleszewie, Krotoszynie oraz Słupi pod Kępnem.

Puchar Starosty Kępińskiego Włodzimierza Mazurkiewicza dla najlepszej drużyny wywalczyli uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach.

Po zaciętej i bardzo wyrównanej walce indywidualnej wyłoniono zwycięzców w dwóch kategoriach. Najlepszymi graczami w kategorii Szkoła Podstawowa zostali Jakub Dominiak z Kalisza, Mateusz Lesznik z Krotoszyna, Klaudiusz Grocholski z Jarocina. W grupie gimnazjalistów bezkonkurencyjnie zwyciężył reprezentant Krotoszyna Tomasz Rybakowski, drugie miejsce zajął Piotr Henkel z Konarzewa, trzecie Adrian Cegła z Ostrzeszowa  Zwycięzcy otrzymali  medale oraz nagrody z rąk przedstawicieli Rady Rodziców.

Pozostali uczestnicy obdarowani zostali  drobnymi upominkami, skorzystali z przygotowanego posiłku. W organizacji Turnieju wsparcie finansowe zapewnił Starosta Kępiński  oraz  Rada Rodziców.

Podobnie jak w latach poprzednich imprezę przygotowali nauczyciele ZSS Bożena Pajkert, Leszek Żołędziewski oraz Angelika Dudzic.

Organizatorów cieszy to, że rozgrywki warcabowe cieszą się tak dużym zainteresowaniem oraz to, że wpisały się na stałe w kalendarz imprez organizowanych dla szkół specjalnych z terenu byłego województwa kaliskiego.

Udział w tego typu konkursach działa motywująco na uczniów, pozwala znacznie wyrównać jego szanse edukacyjne. Możliwość odniesienia sukcesu pozwala na podniesienia poczucie własnej wartości zarówno wśród rówieśników jak i w środowisku lokalnym.

Warcabowe zmaganiaWarcabowe zmaganiaWarcabowe zmaganiaWarcabowe zmagania