18 Maj 2015
W dniu 17 kwietnia 2015 r. w Pile obchodzono Wielkopolski Dzień Strażaka` 2015. W uroczystościach tych wziął udział m.in. Starosta Kępiński Witold Jankowski oraz Sekretarz Powiatu Kępińskiego  Magdalena Osada.

Obchody rozpoczęto od Mszy Św. w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Pile. Następnie odbył się przemarsz pododdziałów i zaproszonych gości ulicami miasta. Uroczysty apel odbył się na Placu Staszica w Pile. Warto nadmienić, że świętowanie tegorocznego Wielkopolskiego Dnia Strażaka połączono również z obchodami 70 – lecia Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Posłowie na Sejm RP, Stefan Mikołajczak – przedstawiciel Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, samorządowcy oraz przedstawiciele wielu organizacji i instytucji.

Uroczystości rozpoczęto od wciągnięcia flagi na maszt, a następnie przystąpiono do wręczenia medali, odznaczeń i awansów zawodowych. Awans zawodowy otrzymał m.in. Komendant PSP w Kępnie Wojciech Grabarek na stopień brygadiera oraz Piotr Mazurkiewicz.

Następnym etapem obchodów było uroczyste przekazanie pięciu samochodów ratowniczo – gaśniczych, pięciu jednostkom straży pożarnych, zakupionych w ramach projektu: „Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego na obszarze Województwa Wielkopolskiego poprzez zakup samochodów dla OSP w ramach KSRG – etap III”. Projekt współfinansowany był w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013. Należy podkreślić, że jeden z samochodów trafił do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęce Opatowskiej.

Na zakończenie uroczystości zaproszeni goście składali najlepsze życzenia wszystkim strażakom z okazji ich święta. Do życzeń tych dołączyli się również przedstawiciele Powiatu Kępińskiego. Po uroczystej akademii miał również miejsce pokaz sprzętu ratowniczego.

Składamy serdeczne gratulacje awansu Wojciechowi Grabarkowi i Piotrowi Mazurkiewiczowi, a także życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim strażakom w z okazji ich święta. Gratulujemy również OSP w Łęce Opatowskiej nowego wozu bojowego – oby służył jak najlepiej we wszystkich akacjach bojowych.