12 Listopad 2013

W niedzielę 10 listopada br. w Łęce Opatowskiej odbyła się trzecia edycja turnieju tenisa stołowego sołtysów i członków rad sołeckich. Zawody rozegrano w kategorii sołtysów, członków rad sołeckich oraz wspólna kategoria sołtysek i członkiń rad sołeckich.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli;

Sołtysi  I miejsce  Maciej Baciński – sołectwo Kliny Gmina Kępno,

II miejsce Radosław Szubert – sołectwo Piaski Gmina Łęka Opatowska

III miejsce Dariusz Gąszczak  - sołectwo  Łęka Opatowska.

Członkowie rad sołeckich;

I miejsce Piotr Korczak – RS Baranów Gmina Baranów,

II miejsce Jacek Śpigiel – RS Grębanin, Gmina Baranów,

III miejsce Rafał Wawrzyniak  - RS Grębanin.

Sołtyski i członkinie rad sołeckich, wspólna kategoria;

I miejsce Anna Stępin – RS Piaski Gmina Łęka Opatowska,

II miejsce Monika Gosek – RS Zbyczyna Gmina Perzów,

III miejsce Lucyna Sip – Sołtys wsi Działosze Gmina Bralin.

Zawody w Łęce Opatowskiej wyłoniły reprezentację powiatu kępińskiego sołtysów i sołtysek na piętnasty Wielkopolski Turniej Tenisa Stołowego, który w tym roku odbędzie się w Niechanowie koło Gniezna, w dniu 8 grudnia 2013 roku. Powiat kępiński z pewnością będzie zaliczał się do faworytów tego turnieju. Zwycięscy oraz zawodnicy zajmujący drugie i trzecie miejsca w Łęce Opatowskiej otrzymali okazałe puchary i dyplomy, które ufundował Starosta Kępiński Włodzimierz  Mazurkiewicz, a wręczył je w jego imieniu członek zarządu powiatu Czesław Kokot. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym  jako, że do Łęki Opatowskiej przyjeżdżają  osoby potrafiące grać w ping ponga. Turniej zorganizowali: prezes rady powiatowej sołtysów w Kępnie Maciej Bciński oraz  jego zastępca Dariusz Gąszczak, zresztą po kolejny już raz. Wzięli oni udział także w turnieju i jak widać z dobrymi rezultatami. Zawody na poszczególnych stołach sędziowali uczniowie z miejscowego gimnazjum. Sędziom głównym jak przed rokiem był przewodniczący rady gminy Łęka Opatowska Adam Kopis. W czasie trwania zawodów serwowana była kawa, herbata i ciasto. Na zakończenie imprezy organizatorzy zaprosili uczestników na poczęstunek. Turniej rozegrany został w nowoczesnej hali sportowej, która powstała przy wsparciu środków UE.