19 Grudzień 2017

14 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbyła się tradycyjna już przedświąteczna wigilia, łącząca przy wspólnym stole młodzież i nauczycieli Zespołu ze starszymi mieszkańcami Kępna. Spotkanie trzech pokoleń zgromadziło wielu samotnych i starszych, wszystko po to, by w świątecznej atmosferze mogli oni podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy.

Na ten dzień nauczyciele i młodzież przygotowali nie tylko wigilijną wieczerzę w odświętnie ustrojonej świetlicy szkolnej, ale również i część artystyczną. W tym roku poprzez prezentację zmagań sił niebiańskich i piekielnych pokazali zwycięstwo miłości nad nienawiścią.

Uroczystość uświetnili przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Ksiądz Proboszcz, przedstawicielki biur poselskich Andżeliki Możdżanowskiej i Bożeny Henczycy oraz przedstawiciele Rady Rodziców Szkoły. Zwracając się do przybyłych gości dyrektor Bogumiła Drobina podziękowała za przyjęcie zaproszenia przez tak liczne grono oraz złożyła życzenia wielu pięknych chwil, radosnych wzruszeń, wszechobecnej życzliwości, aby świąteczny czas pozwolił na chwile refleksji, wypoczynku, odsunięcie codziennych problemów i trosk.

Życzenia zebranym złożyli również Przewodniczący Rady Powiatu Stanisław Baliński i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Andrzej Jóźwik, Ewelina Pieles i Anna Wojtaszek w imieniu posłanek, przewodnicząca Rady Rodziców ZSP Nr 1 oraz Ksiądz Proboszcz. Osoby starsze i samotne zostały też obdarowane słodkimi upominkami.

Podczas spotkania nie mogło zabraknąć jakże radosnych kolęd. Zaintonowane przez młodzież melodie łatwo wpadały w ucho, a goście włączali się do wspólnego śpiewu.

Wszyscy zaangażowani w przygotowanie uroczystej wigilii, siedząc z zaproszonymi gośćmi przy jednym stole, dzielili się wrażeniami i refleksjami oraz obiecywali sobie spotkanie za rok, w tym samym miejscu i w tym samym gronie.

Zaproszeni goście docenili miłe przyjęcie, o czym świadczy serdeczne podziękowanie ich przedstawiciela.

Nie znaleziono galerii.