18 Grudzień 2015

W dniu 17 grudnia 2015 r. odbyło się wyjątkowe spotkanie wigilijne. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kępnie zorganizowali Wigilię dla osób starszych. W wydarzeniu tym wziął udział Starosta Kępiński Witold Jankowski.

Podobnie jak w ubiegłych latach spotkanie zgromadziło wiele samotnych i starszych osób, wszystko po to, by w świątecznej atmosferze mogli oni podzielić się opłatkiem i zaśpiewać kolędy. W odświętnie przygotowanej szkolnej sali ludzie starsi, nierzadko samotni, mogli odnaleźć bożonarodzeniową atmosferę i spędzić wieczór wśród osób, dla których okres świąt jest szczególnie ważny.

Nie zabrakło świątecznych życzeń i wzruszeń. Wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne złożył też starosta Witold Jankowski.

Tradycją spotkań wigilijnych w ZSP nr 1 jest również wspólne kolędowanie. Najpiękniejsze polskie kolędy śpiewali zarówno uczniowie jak i goście. Na stołach znalazły się wigilijne potrawy a spotkanie wigilijne upłynęło w miłej i świątecznej atmosferze.