17 Marzec 2015
W dniu 16 marca 2015 r., w ramach corocznej wymiany młodzieży z Aurich, Starostwo Powiatowe w Kępnie odwiedziła młodzież, która przybyła do Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie w ramach programu Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej.

Goście z Niemiec, jak i polscy uczniowie spotkali się ze Starostą Kępińskim Witoldem Jankowski, Wicestarostą Kępińskim Grażyną Jany, Sekretarzem Powiatu Magdaleną Osadą oraz Naczelnikiem Wydziału Edukacji i Sportu Andrzejem Jóźwikiem. Podczas spotkania młodzieży towarzyszyli opiekunowie zarówno ze szkoły z Aurich, jak i z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie z Panią Małgorzatą Kopacką i dyrektor liceum – Danutą Stefańską na czele.

Przedstawiona została prezentacja na temat Powiatu Kępińskiego, która ukazywała bogactwo walorów naszego regionu. Podczas wizyty omówiono i porównano systemy oświaty i poziomy nauczania w obu krajach. Spotkanie to było również okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń z pobytu młodzieży w Polsce. Warto nadmienić, że uczniowie z Aurich uczestniczyli w lekcjach LO Nr I w Kępnie przypatrując się metodyce prowadzenia zajęć, a także ich pobyt wzbogacano o wycieczki poznawcze do Wrocławia i Krakowa.