27 Kwiecień 2018

23 kwietnia Powiat Kępiński zawarł umowę z Województwem Wielkopolskim na współfinansowanie realizacji przedsięwzięcia „Budowa bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim”.

Podpisanie umowy jest następstwem uchwały Rady Powiatu Kępińskiego Nr XXXVIII/237/2017 podjętej 28 grudnia 2017 roku. Powiat Kępiński jest jednym z 93 jednostek samorządowych które wparły tę inicjatywę. Wartość przekazanych przez Powiat Kępiński środków finansowych to 59 316,00 złotych.

O potrzebie wspierania i rozwijania lotniczego pogotowia ratunkowego świadczą liczby. W przypadku lądowiska wyniesionego zlokalizowanego na dachu kępińskiego szpitala tylko w tym roku odnotowano już 10 lotów. Wskazuje to jak ważnym jest wpieranie tej formy udzielania pierwszej pomocy medycznej. Kępińskie lądowisko wyniesione obok bazy śmigłowcowej w Michałkowie to dwa najdalej wysunięte na południe elementy infrastruktury lotniczego pogotowania ratunkowego w województwie wielkopolskim.