01 Wrzesień 2014
Niniejszym zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu kępińskiego do udziału w wystawie podsumowującej Powiatowy konkurs fotograficzny – „Cztery Pory Roku Powiatu Kępińskiego”, który stanowił jeden z etapów realizacji projektu pn. „Tutaj także jest Wielkopolska” – historyczno – kulturalno – przyrodniczy dorobek Powiatu Kępińskiego. Projekt ten otrzymał dofinansowanie w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Celem projektu jest upowszechnienie i prezentacja historyczno – kulturalno – przyrodniczego dorobku Powiatu Kępińskiego poprzez wydanie publikacji i organizację wystawy tematycznej definiującej dorobek powiatu w każdym aspekcie.

Wystawa odbędzie się w dniu 12 września 2014 r. o godzinie 13.00 na terenie Starostwa Powiatowego w Kępnie (ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno).

Wydarzenie to połączone będzie z promocją publikacji pt. „Tutaj także jest Wielkopolska” – historyczno – kulturalno – przyrodniczy dorobek Powiatu Kępińskiego oraz rozstrzygnięciem konkursu fotograficznego.

Konkurs ten był otwarty dla wszystkich fotografów amatorów – mieszkańców powiatu kępińskiego. Tematem przewodnim konkursu były cztery pory roku, a jego celem głównym ukazanie walorów powiatu kępińskiego na ich tle. Dodatkowo konkurs miał za zadanie pobudzenie mieszkańców do większej aktywności społecznej i wzajemnej integracji, a także zobrazowanie powiatu ich oczami.

Celem jaki postawiło sobie Starostwo Powiatowe była także chęć udokumentowania lokalnego dziedzictwa historyczno – kulturalnego m.in. w oparciu o fotografie, co pośrednio pokazało również zmiany, jakie zaszły na terenie powiatu kępińskiego w okresie minionych 15 lat.

Do konkursu zgłoszonych zostało 130 prac, które oceniała specjalnie powołana do tego celu komisja w czterech kategoriach głównych: wiosna, lato, jesień, zima. W podziale na następujące podkategorie: przyroda, inwestycje, obiekty architektoniczne.

Jury konkursowe w składzie: Marek Oreś – Sekretarz Powiatu, Agnieszka Biniek – naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu, Danuta Kupczyk – pracownik Starostwa Powiatowego, prywatnie fotograf, uwzględniając stronę techniczną, kompozycyjną i artystyczną zdjęć wyłoniło trzy najlepsze prace oraz przyznało 29 wyróżnień.

Wręczenie nagród oraz ogłoszenie laureatów I, II i III miejsca nastąpi podczas wystawy. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.