28 Listopad 2014
Dnia 21 listopada 2014 roku Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie wraz z Wydziałem Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie zorganizowali XII Międzywojewódzki Turniej w Siatkówce Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie.

W tym roku na turnieju gościło siedem drużyn z sąsiednich powiatów i zarazem z sąsiednich województw. Celem turnieju była popularyzacja gry w siatkówkę wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, propagowanie aktywnych form spędzania czasu wolnego oraz zdrowej sportowej rywalizacji.

Stworzone zostały dwie grupy i rozegrano mecze systemem "każdy z każdym". Po etapie eliminacyjnym rozegrano mecze półfinałowe gdzie MUKS "Czarni" uległ reprezentacji Zespołu Szkół w Miliczu 2:0. Natomiast ZSR w Namysłowie pokonał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie 2:0. W meczu o III miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie uległ gospodarzom zawodnikom z „Czarnych” z Kępna 0:2. Finał rozegrany został pomiędzy Zespołem Szkół w Miliczu a Zespołem Szkół Rolniczych w Namysłowie. Zespół z Milicza nie utrzymał dobrej formy, którą prezentował w meczach eliminacyjnych i został  pokonany przez graczy z Namysłowa – reprezentację z województwa opolskiego.

Pamiątkowe puchary, statuetki dla najlepszych siatkarzy w poszczególnych drużynach, medale i dyplomy wręczył Wicestarosta Kępiński Ryszard Dachowski, Wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina oraz wiceprezes MUKS "Czarni" Adam Kłodnicki.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf MUKS -TUTNIEJ XII Miedzywojewódzki-wyniki.pdf 14-11-28 10:35 172.01KB pobierz plik: MUKS -TUTNIEJ XII Miedzywojewódzki-wyniki.pdf