09 Maj 2014
We wtorek 29 kwietnia na boiskach baranowskiego Orlika rozegrany został Finał Powiatu Kępińskiego w Piłce Nożnej. W XV Gimnazjadzie triumfowała reprezentacja kępińskiej „Dwójki”. Na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Mroczenia.

Kibice śledzący telewizyjną transmisję meczu „Lechii” Gdańsk z bydgoskim „Zawiszą” z pewnością zwrócili uwagę na dziwne zachowanie trenera gospodarzy. Dobiegała właśnie 47 minuta meczu, a Ricardo Moniz wciąż coś notował. Telewizyjny komentator potraktował te zabiegi szczyptą złośliwej ironii pytając na wizji czy trener gdańszczan zdąży z tych notatek skorzystać w trakcie przerwy, bo czasu na to ma coraz mniej. Ileż wart jest notatnik trenera? Spytałem o to Adama Kłodnickiego. W odpowiedzi sięgnął do swojej legendarnej skórzanej aktówki. Posypały się nazwiska i pseudonimy, schematy taktyczne, rysunki i liczbowe podsumowania - Tu jest sześć lat mojej pracy z kępińskimi „Marcinkami”. Kartkując mój notes zobaczyłbyś jak każdy trening prowadzi nieśmiałego dzieciaka do wielkiej piłki. Tydzień po tygodniu, rok po roku. Dziś chyba każdy z piłkarzy biorących udział w Finale Powiatu Kępińskiego marzy o tym, by grać jak Kamil Drygas.

Warto więc wynotować z tej relacji nazwiska młodych piłkarzy. Dziś mają po 16 lat i cała piłkarska przyszłość przed nimi. Czy Kubie Gogołowi i Miłoszowi Mądrzejewskiemu nie zabraknie determinacji i wiary w sukces? Bo talentu im z pewnością nie brakuje. Dziś uznani zostali za najlepszych w turnieju – To ważny krok, ważna chwila w ich piłkarskiej biografii, ale tych kroków muszą postawić jeszcze ze sto. I każdy musi być pewny i ważny. Życzę im tego z całego serca – podsumowuje Adam Kłodnicki.

Turniej, rozegrany na obiektach baranowskiego ,,Orlika”, został bardzo dobrze przygotowany pod względem organizacyjnym. Koordynator imprez sportowych w gminie Baranów, Mirosław Sokołowski zadbał o wzorowe przygotowanie dwóch boisk piłkarskich, obecność sędziów piłkarskich, pomoc medyczną i miłą atmosferę w czasie całego turnieju. Reszta należała do młodych futbolistów.

Wyniki:

3. Gimnazjum Laski
  4. Gimnazjum Bralin

Najlepszy bramkarz:

Miłosz Mądrzejewski (Gimnazjum nr 2 Kępno)

Najlepszy zawodnik:

Aleksander Nasiadek (Gimnazjum Laski)

Najlepszy strzelec:

Jakub Strąk (Gimnazjum Mroczeń)

Gimnazjada