06 Kwiecień 2017

W dniu 4 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna – XVIII edycja Powiatowego Festiwalu Teatralnego. Temat przewodni Festiwalu to "Uniwersalność dramatów Williama Szekspira". Organizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe i LO Nr I.

4 grupy przedstawiły swoje prezentacje, które były bardzo ciekawe i profesjonalnie przygotowane. Przyglądała się im liczna publiczność, m.in. Wicestarosta Kępiński - Grażyna Jany, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - Andrzej Jóźwik, Wicedyrektor ZSP Nr 2 - Barbara Mędel.

W jury zasiedli: Maria Bednarczyk-Antczak (Studio Teatralne Kalisz), Magdalena Wieczorek - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Dariusz Baranowski reprezentujący Starostwo Powiatowe.

W czasie obrad jury publiczność bawił muzyką i śpiewem Michał Krawiec z klasy II A LO Nr I. Festiwal prowadzili Roksana Rachel i Jakub Zagórski również z klasy II A.

Na zwycięzców czekały nagrody, których fundatorem było Starostwo Powiatowe oraz złota, srebrna i brązowa maska, przygotowane przez uczniów klasy I B LO Nr I: Annę Nawrot, Wiktorię Kowalczyk i Kacpra Mamczaka.

Najlepszą okazała się grupa z klasy I C LO Nr I. Za "Laboratoryjne wprawki Szekspira" otrzymała I nagrodę i złotą maskę. Drugie miejsce i srebrną maskę otrzymali uczniowie z klasy II D LO Nr I za "Hamleta'. "Poskromienie złośnicy" w dwóch wykonaniach - uczniów klasy II B LO Nr I oraz klasy I LOA ZSP Nr 1 otrzymało równorzędną trzecią nagrodę i brązową maskę.

Po zakończeniu imprezy odbyło się spotkanie aktorów z Marią Bednarczyk-Antczak. Udzieliła ona młodym artystom cennych wskazówek dotyczących gry oraz pochwaliła za profesjonalizm, pomysłowość, zaangażowanie.

Nie znaleziono galerii.