27 Maj 2014
W dniach 19-23 maja br. delegacja Powiatu Kępińskiego na czele ze starostą Włodzimierzem Mazurkiewiczem odwiedziła Powiat Aurich. Przypomnijmy, delegacja niemiecka odwiedziła nasz powiat w sierpniu ubiegłego roku. Świętowano wówczas 10-lecie współpracy Powiatu Kępińskiego i Powiatu Aurich, a podczas uroczystej sesji odnowiono umowę partnerską podpisaną w 2002 roku. Tegoroczna wizyta polskiej delegacji w Aurich była następstwem zeszłorocznego spotkania, podczas którego zadeklarowano chęć dalszej współpracy między powiatami.

Jednym z celów rewizyty było podsumowanie dotychczasowych spotkań oraz określenie kierunków przyszłych działań. Dodatkowo, podczas wizyty, przedstawiciele powiatu mogli zapoznać się ze specyfiką pracy i specyfiką podejmowanych działań w urzędzie pracy, opiece społecznej i na warsztatach terapii zajęciowej. Uczestnicy wizyty zaproszeni zostali także do regionalnego centrum powiadamiania, gdzie byli świadkami kierowania odpowiednich służb w miejsca gdzie nastąpiło zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Ponadto, delegaci odwiedzili największego niemieckiego producenta elektrowni wiatrowych oraz centrum sprzedaży herbat. Wizyta była także okazją do odwiedzenia Conerus Schule – długoletniego partnera Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie oraz Kreisvolkshochschule w Norden – placówki zajmującej się szeroko pojętą edukacją wszystkich pokoleń – od przedszkolaków po osoby starsze.

Wizyta w ww. instytucjach i firmach dała możliwość zapoznania się z funkcjonowaniem tych placówek oraz pozwoliła dostrzec różnice prawne, organizacyjne i kulturowe w porównaniu z ich odpowiednikami działającymi na terenie naszego powiatu. „Cieszę się bardzo, że miałem zaszczyt gościć w partnerskim powiecie Aurich. Regularne spotkania, wymiana doświadczeń, szczególnie na szczeblu administracji i na szczeblu obywatelskim stanowią o przyjacielskich relacjach stron. Czas wizyt jest ogromnie cenny dla rozwoju wspólnych kontaktów, realizowanych przedsięwzięć, jak i dla całej społeczności naszych partnerskich powiatów. Jest to szczególnie ważne przy dążeniu do pełnej integracji Europy” – podkreślał Starosta Kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.