29 Lipiec 2013

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Kępnie od września br. zmienia miejsce swojej dotychczasowej lokalizacji oraz wprowadza system kolejkowy.

Z dniem 02.09.2013 r. Wydział Komunikacji i Transportu zostaje przeniesiony z ul. Przemysłowej 8 na ul. Kościuszki 5 do budynku Starostwa Powiatowego w Kępnie (parter).

Ważną informację dla klientów wydziału jest fakt, że związku ze zmianą lokalizacji Wydział Komunikacji i Transportu będzie nieczynny w dniach 28 – 30 sierpnia 2013 r.

Wprowadzenie systemu kolejkowego

Kolejną ważą informacją jest uruchomienie z dniem 02 września 2013 r. systemu kolejkowego.

Przy zastosowaniu tego systemu obsługiwane będą m.in. sprawy związane z rejestracją pojazdów i wydawaniem uprawnień do kierowania pojazdami.

Zadaniem systemu jest ustalenie kolejności obsługi każdego klienta w wybranej grupie spraw, a następnie zaproszenie go do odpowiedniego pokoju i stanowiska poprzez wyświetlenie numeru i nadanie komunikatu głosowego.

System kolejkowy funkcjonować będzie według następujących zasad:

• Wchodząc do poczekalni wydziału komunikacji klienci pobierają bilet naciskając na urządzeniu drukującym przycisk odpowiadający wybranej grupie spraw: A,B,C.
  • Jedna sprawa przypisana jest do jednego biletu.
  • Bilet zawiera literę i trzycyfrowy numer, który system kolejkowy wyświetla przy przywołaniu do właściwego pokoju i stanowiska.

Wymienione grypy spraw: A, B, C obejmują niżej wymienione zakresy:

A – REJESTRACJA POJAZDÓW

B – ODBIÓR DOWODÓW REJESTRACYJNYCH

C – PRAWA JAZDY, OŚRODKI SZKOLENIA KIEROWCÓW, KARTY PARKINGOWE

Wykaz spraw do załatwienia zawierać będzie specjalnie przygotowana ulotka.

Natomiast w biurze podawczym należy składać wnioski dotyczące:

- transportu drogowego rzeczy i osób,

- stacji kontroli pojazdów , uprawnień diagnostów,

- zarządzania ruchem na drogach gminnych i powiatowych.