07 Luty 2017

Zapraszamy do udziału w głosowaniu na Dąb Józef z Wiśniowej, który po zdobyciu tytułu drzewa Roku w Polsce reprezentuje nasz kraj w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2017.

Dąb Józef z Wiśniowej posiada niezwykłą historię, która jest ściśle związana z miejscem w którym rośnie. To właśnie urok okolicy skłonił rodzinę Mycielskich do kupna dworu, który stał się ośrodkiem życia intelektualnego i kulturalnego regionu. W czasie II wojny światowej dąb był schronieniem dla rodziny żydowskiej. Wizerunek drzewa widniał również na przedwojennym banknocie stuzłotowym. Obecnie Dąb Józef podziwiany jest przez uczestników licznych wycieczek, a także jest obiektem fotograficznym i malarskim.

Zapraszamy do głosowania i udziału w tej pięknej inicjatywie promującej Polskę w Europie.

Jak głosować:

1. Wejdź na stronę internetową: treeoftheyear.org.
  2. Kliknij na ikonkę „wybierz” znajdującą się pod zdjęciami dwóch wybranych drzew, a następnie kliknij „zagłosuj” na dole strony.
  3. Podaj swój adres e-mail, potwierdź, że nie jesteś robotem i zagłosuj.
  4. Zatwierdź wybór klikając na link w wiadomości, którą dostaniesz na swoją skrzynkę e-mail.