• mapa strony
  • język migowy
  • BiP
adres
ul. Kościuszki 5, 63-600 Kępno
telefon
tel. +48 62 78 28 900, +48 62 78 28 905
e-mail
Strona główna Wydarzenia
10 Lipiec 2013
kategoria:
Aktualności
 

Zakończyła się druga edycja projektu "eSzkoła – Moja Wielkopolska", w którym  biorą udział uczniowie z powiatu kępińskiego. Od początku lipca można głosować i pomóc im wygrać cenne nagrody.

Innowacyjny projekt edukacyjny „eSzkoła – Moja Wielkopolska” wprowadza do 105 szkół z całego województwa naukę metodą projektów z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi – komputerów, tabletów i tablic interaktywnych.

Podczas zajęć pozalekcyjnych uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Mroczeniu i Liceum Ogólnokształcącego nr II w Kępnie pracowali nad projektami matematyczno-przyrodniczymi. Wybierając tematy projektów młodzież dała upust swojej kreatywności. Gimnazjaliści odwiedzili dziennikarzy radiowych z Wrocławia, aby poznać historię i działanie radioodbiornika. Ich starsi koledzy stworzyli folder o Kępnie, jako mieście budowanym przez wiernych trzech wyznań: Żydów, katolików i ewangelików. Przyjrzeli się również pracy ratowników medycznych i zorganizowali pokaz udzielania pierwszej pomocy. Teraz wszystkie projekty możemy podziwiać w Internecie, a co najważniejsze – zagłosować na nie!

W czasie wakacji możemy oddać swój głos zarówno na projekty z Kępna i Mroczenia, jak i z pozostałych szkół. Wystarczy wejść na stronę www.eszkola-wielkopolska.pl, kliknąć w mapkę Wielkopolski po prawej stronie ekranu, wybrać powiat, szkołę i projekt, który najbardziej nam się spodobał i zagłosować. To naprawdę proste, a dzięki naszym głosom uczniowie mają szansę na wartościowe nagrody –w  zeszłym roku były to laptopy, smartfony i konsole do gier. Ogłoszenie wyników i nagrodzenie najlepszych prac odbędzie się podczas październikowej gali. My oczywiście trzymamy kciuki za projekty z powiatu kępińskiego  i… głosujemy!

***

Projekt „eSzkoła – Moja Wielkopolska” realizowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego wraz z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolską Fundacją Edukacji Komputerowej, zaś współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

do góry