29 Luty 2016
Na obrazku widnieje napis: 20 lecie ZSP NR 2

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kępnie obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia swojej działalności

Szkoła w związku z tak zaszczytnym jubileuszem przygotowała w sobotę 27 lutego dzień otwarty dla mieszkańców powiatu kępińskiego. Już od godz.10.00 wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić obiekt szkolny, stanowiący  przed lat obiekt biurowy a obecnie jedną z wiodących w regionie, świetnie wyposażoną szkołę zawodową z pełnym zapleczem sportowym i centrum kształcenia ustawicznego.

Odwiedzający mogli także zapoznać się z kierunkami kształcenia oraz historią szkoły. Wśród przygotowanych atrakcji należy wymienić także spektakl słowno-muzyczny zabawnie przedstawiający historię szkoły. Zorganizowano także pokaz makijażu oraz przeprowadzono „Metamorfozy Kobiet”. Przeprowadzono konkurs „Sprawny w zawodzie”. Najwięcej punktów i jednocześnie pierwsze miejsce zdobyła w nim Weronika Kołaczek. Na kolejnych znaleźli się Kacper Kołaczek oraz Małgorzata Warzecka.  W szkolnej hali sportowej rozegrany został mecz piłki nożnej „Absolwenci kontra obecni uczniowie szkoły". W międzyczasie odwiedzający szkołę mogli skorzystać z degustacji potraw przygotowanych przez pracownię gastronomiczną .Przygoda kulinarna przebiegała pod hasłem „Jem zdrowo, ale nie nudno”. Na zakończenie spotkania w murach ZSP nr 2 wszyscy poczęstowani zostali urodzinowym tortem.

Oficjalne podsumowanie 20-lecia szkoły odbędzie się już w najbliższy czwartek
4 marca w Centrum Kształcenia Ustawicznego