05 Luty 2014
Głównym organizatorem XVIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski w Poznaniu, Starostwo Powiatowe w Kępnie, Gmina Trzcinica i Zespół Szkół w Trzcinicy, który już po raz dziewiąty był gospodarzem eliminacji powiatowych tego konkursu.

W konkursie wzięło udział 87 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów powiatu kępińskiego. Uczestnicy rywalizowali w sześciu kategoriach (szkoła podstawowa: kategoria klas czwartych, piątych i szóstych oraz gimnazjum: kategoria klas pierwszych, drugich i trzecich).

Uczniów – uczestników konkursu i ich opiekunów powitała dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy Małgorzata Hadzik. Uczniowie przez 45 minut zmagali się z testami, które przysłało do szkoły Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Podczas, gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy konkursu, ich opiekunowie oraz goście: reprezentująca Starostę Powiatu Kępińskiego pani Agnieszka Biniek – naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie, wójt Gminy Trzcinica Grzegorz Hadzik, przewodniczący Rady Gminy Trzcinica Zdzisław Mikołajczyk, obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Trzcinicy. Uczniowie pod kierunkiem nauczycielek Ewy Gaze i Jolanty Janickiej przygotowali inscenizację, która nawiązywała tematyką do obchodzonej w bieżącym roku 100.rocznicy wybuchu I wojny światowej. Występy uczniów przeplatały utwory w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Renaty Adamskiej.

Komisja w składzie: przewodnicząca mgr Jolanta Jelonek, członkowie: mgr Maria Balcerzak, mgr Lucyna Majczyk, mgr Iwona Malik, mgr Lidia Nawrot, mgr Sylwia Prygiel, mgr Sabina Steinert, mgr Dorota Szymczak sprawdziła prace konkursowe. Spośród 87 uczestników 48 uczniów (36 ze szkół podstawowych i 12 z gimnazjum) zakwalifikowało się do etapu rejonowego konkursu. Najlepsi w danej kategorii uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Nauczyciele otrzymali podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursu i za pracę w komisji konkursowej. Słodki poczęstunek w trakcie konkursu ufundowała Gmina Trzcinica.

Goście gratulowali laureatom zakwalifikowania się do następnego etapu konkursu, a wszystkim uczestnikom ogromnej wiedzy na temat naszego regionu.

Dyrektor Zespołu Szkół w Trzcinicy podsumowując konkurs dziękowała wszystkim uczestnikom za udział w konkursie, a tym uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego życzyła powodzenia i udziału w finałowym etapie wojewódzkim.

Wszystkim laureatom konkursu i ich opiekunom, życzymy wytrwałej pracy i sukcesów w kolejnych etapach konkursu: rejonowym (24 marca 2014r.) i wojewódzkim (14 maja 2014r.).

W załączniku lista uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu rejonowego.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf KWoW XVIII cz.2.pdf 14-02-05 08:01 158.72KB pobierz plik: KWoW XVIII cz.2.pdf

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.