26 Styczeń 2012
„Paradoks kryzysu - szansa na rozwój w obliczu zmian społeczno-gospodarczych”
25 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kępnie odbyła się konferencja pn. „Paradoks kryzysu - szansa na rozwój w obliczu zmian społeczno-gospodarczych” zorganizowana wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Kępnie i Obserwatorium Gospodarcze (WOG).
Spotkanie wpisane zostało w działania podejmowane przez Obserwatorium na rzecz lepszej przyszłości gospodarczej Wielkopolski, możliwej dzięki dogłębnej analizie teraźniejszości. Uczestnikom konferencji zaprezentowane zostały wnioski, jakie płyną z opracowanych badań, strategie, narzędzia oraz dobre praktyki będące wskazówką, jak przetrwać w czasie kryzysu.  Wykład prowadził Prezes TNS Pentor Rafał Janowicz. Głównym podsumowaniem  konferencji był wniosek, iż  zarządzając zmianą w okresie kryzysu należy mieć odwagę uznać kryzys za szansę, przyjąć elastyczną strategię działania i konsekwentnie ją wdrażać.

Do dyskusji zaproszeni zostali Burmistrz i Wójtowie Gmin, Radni Powiatowi, Przewodniczący Rad Gmin, Sekretarze Gmin, Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kępińskiego oraz Szefowie Jednostek Organizacyjnych Powiatu.