12 Grudzień 2011

W dniach 7 - 10 grudnia 2011 r. w Zakopanem odbyły się ostatnie w tym roku obrady Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego.  W obradach Konwentu uczestniczyli: Andrzej Gąsienica Makowski, Starosta Tatrzański; Krzysztof Król – Łęgowski, Dyrektor Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury oraz  Grzegorz P. Kubalski, prawnik Związku Powiatów Polskich. Powiat Kępiński reprezentował Wicestarosta Ryszard Dachowski.

Konwent Starostów miał charakter szkoleniowy. Starostowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących współpracy ze środkami masowego przekazu, oraz działania w sytuacjach kryzysowych. Program szkolenia został przygotowany we współpracy z Wielkopolskim Ośrodkiem Kształcenia i Studiów Samorządowych w Poznaniu.
Zaakcentowaniem związków Wielkopolan z Zakopanem była wizyta Starostów z Wielkopolski w Centrum Formacyjno – Szkoleniowym Księżówka w Zakopanem, którego pierwszym dyrektorem był pochodzący ze Śremu ks. Piotr Wawrzyniak - wielkopolski działacz społeczny, oświatowy i gospodarczy.W toku posiedzenia wybrano także przedstawiciela Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego do Regionalnego Zespołu ds. Opracowania Planu Działań na Rzecz Zatrudnienia w Województwie Wielkopolskim na 2012rok. Został nim Edward Strzymiński, Wicestarosta Kościański.