Strona główna Wydarzenia
06 Listopad 2014
kategoria:
Aktualności
W dniu 31 października 2014 r. na sali gimnastycznej LO Nr I w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców.  W rozgrywkach wzięły udział drużyny następujących szkół: LO Nr I, ZSP Nr 1 oraz ZSP Nr 2.

Każda drużyna składała się z 3 zawodników oraz dodatkowo jednego zawodnika rezerwowego.  Zawody zostały rozegrane tzw. systemem „ każdy z każdym” do 4 wygranych meczów według określonego klucza: A-X, B-Y, C-Z, gra podwójna: A-X, C-Y, B-Z. Mecze między poszczególnymi zawodnikami rozegrane zostały do 3 wygranych setów.

Po wielogodzinnych zmaganiach mistrzem powiatu w drużynowym tenisie stołowym  w kategorii dziewcząt i chłopców została drużyna ZSP Nr 1, drugie miejsce zajął zespół gospodarzy LO Nr I, a na najniższym podium uplasował się zespół z ZSP NR 2 w Kępnie.

Dyplomy i medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie wręczył Wicestarosta Powiatu Kępińskiego Ryszard Dachowski oraz Pani Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie Danuta Stefańska.

Mistrzom Powiatu serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na finałach rejonu kaliskiego, które odbędą się w dniu 18 listopada bieżącego roku w Ostrzeszowie.