31 Październik 2014

Dnia 27 października 2014 roku w Zespole Szkół Ponadgimnalnych Nr 2 w Kępnie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. Zawody przeprowadzono w ramach "XVI Licealiady 2014/2015".

W kategorii dziewcząt odbył się jeden mecz pomiędzy ZSP Nr 1 w Kępnie i LO Nr I w Kępnie. Dziewczęta z Sienkiewicza od początku spotkania aż do samego końcowego kontrolowały wynik meczu wygrywając spotkanie z wynikiem 26:14. Najlepszą bramkarką została Aleksandra Przebierała z LO Nr I w Kępnie. Najskuteczniejszą zawodniczką w tym spotkaniu okazała się Magdalena Wojtasik, rzucając dziesięć bramek. Tytuł najlepszej zawodniczki przypadł Zuzannie Ochnio. Obie zawodniczki reprezentują barwy ZSP Nr 1 w Kępnie.

W kategorii chłopców do turnieju przystąpiły trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. W pierwszym meczu LO Nr I w Kępnie uległo reprezentacji gospodarzy turnieju ZSP nr 2 w Kępnie z wynikiem 5:9. Kolejny pojedynek to spotkanie gospodarzy reprezentacji ZSP Nr 2 w Kępnie i reprezentacji ZSP Nr 1 w Kępnie. Po bardzo wyrównanej grze i wielkich emocjach, mecz zakończył się remisem 12:12. Pojedynek pomiędzy sąsiadami czyli "Starego" i "Nowego" Ogólniaka miał wyłonić Mistrza Powiatu na rok szkolny 2014/2015. Od początku meczu jak w przypadku dziewcząt reprezentacja ZSP Nr 1 w Kępnie prowadziła spotkanie ustalając wynik na swoją korzyść 24:8. Najlepszym bramkarzem został Dawid Pieniężny, najlepszym strzelcem został Bartosz Cudniewicz. Obaj zawodnicy reprezentują ZSP Nr 1 w Kępnie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Latusek z ZSP Nr 2 w Kępnie.

Podsumowując turniej wszystkim uczestniczącym zespołom wręczono w imieniu Starosty Kępińskiego pamiątkowe statuetki, dyplomy i piłki do piłki ręcznej.

Warto nadmienić, że w dniach 14 i 27 listopada 2014 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie odbędą się Finały Rejonu Kaliskiego w Piłce Ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Mistrzostwa Powiatu -Licealiada Dz i chl.pdf 14-11-03 09:03 65.16KB pobierz plik: Mistrzostwa Powiatu -Licealiada Dz i chl.pdf

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.