15 Październik 2013

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie po raz kolejny w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” gościła w swoich progach dzieci z Przedszkola nr 5 w Kępnie i Przedszkola w Mikorzynie. Tematem głośnego czytania były drzewa. Wybór tematu nie był przypadkowy.
10 października obchodzimy bowiem  Międzynarodowy Dzień Drzewa. Wiersze o drzewach czytali: wicestarosta kępiński Ryszard Dachowski, redaktorka Radia i Telewizji SUD Joanna Kaczorowska i  Radosław Ertel z Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach. Dzieci po wysłuchaniu wierszy wzięły udział w rozwiązywaniu zagadek o drzewach, które wcale nie były łatwe. Spotkanie zakończyło się wspólnym posadzeniem drzewa przed biblioteką. W Polsce akcja wspólnego sadzenia drzew organizowana jest od 2002 roku. Celem akcji jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa, które dojrzewa gdy wspólnie dba o środowisko. Drzewa są największymi roślinami na Ziemi i najskuteczniej produkują tlen, przeciwdziałają powodziom, regulują klimat, zwiększają wilgotność powietrza w miastach, łagodzą nagłe zmiany temperatury. Dzieci dostały również drzewa, które posadzą w ogródkach swoich przedszkoli i będą mogły wspólnie je pielęgnować.

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom 20 minut dziennie, codziennie” mówi organizator akcji dyrektor Wiesław Walas.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.