06 Listopad 2014
W związku z realizacją przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego projektu  „Pełnosprawny wyborca”, którego celem jest rozpowszechnienie informacji o uprawnieniach w głosowaniu osób starszych i z niepełnosprawnościami (takich, jak głosowanie przez pełnomocnika, głosowanie korespondencyjne, za pomocą nakładki w alfabecie Braille’a) oraz badanie dostępności gminy dla tych osób (przystosowanie architektoniczne, dostęp do informacji publicznej), Fundacja przygotowała Informator Wyborczy, będący kompendium wiedzy na temat udogodnień w głosowaniu  wyżej wspomnianych grup wyborców.

Informator został przygotowany także w wersji uproszczonej, przeznaczonej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz w Polskim Języku Migowym dla osób z niepełnosprawnością słuchową, który dostępny jest pod adresem: http://www.pelnosprawnywyborca.firr.org.pl/?p=78

Informacje dotyczące projektu „Pełnosprawny wyborca” można znaleźć na stronie internetowej: www.pelnosprawnywyborca.firr.org.pl. Szczegóły odnośnie możliwości współpracy i działań w ramach projektu można uzyskać, dzwoniąc na infolinię Fundacji pod numerem telefonu: 12 350 64 24 lub pisząc na adres .

Informator Wyborczy do pobrania w załączniku.

kategoria: Powiązane pliki [2]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Informator Pełnosprawny Wyborca.pdf 14-11-06 11:26 593.48KB pobierz plik: Informator Pełnosprawny Wyborca.pdf
pdf tekst_łatwy Informator Pełnosprawny Wyborca.pdf 14-11-06 11:29 292.36KB pobierz plik: tekst_łatwy Informator Pełnosprawny Wyborca.pdf