01 Luty 2012
kategoria:
Aktualności
1 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbył się Półfinał Rejonu Kaliskiego w Siatkówce Chłopców w ramach „XIII Licealiady 2011/2012”.
Do turnieju przystąpiły trzy reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych rejonu kaliskiego.
Po losowaniu pierwszy mecz rozegrały reprezentacje I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie i Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Maszewie. Mecz wygrała reprezentacja z powiatu ostrzeszowskiego 2:1 w setach (19:15,25:16,16:14).W drugim spotkaniu gospodarze ZSP Nr 1 w Kępnie pokonali ZSPP CKU z  Marszewa 2:0 w setach (25:21,25:16). Ostatni mecz to potyczka reprezentacji z sąsiadujących powiatów, kępińskiego i ostrzeszowskiego. Mecz ten decydował o pierwszy miejscu i dawał awans do dalszych rozgrywek. Dysponowani w tym dniu podopieczni trenera Adama Kłodnickiego nie dali szans przeciwnikom wygrywając gładko 2:0 w setach (25:15,25:21). Najlepszym siatkarzem turnieju wybrano Artura Janika reprezentującego ZSP Nr 1 w Kępnie. Pamiątkowe puchary dyplomy w imieniu  Starosty Kępińskiego Włodzimierza  Mazurkiewicza wręczył Wicedyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Adam Mikołowski.