Strona główna Wydarzenia
06 Październik 2014
kategoria:
Aktualności
W dniu 29 września 2014 r w Mielęciny odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Do rywalizacji w kategorii szkół podstawowych zgłosiło się sześć szkół tj. szkoły z: Bralina, Rychtala, Słupi, Kępna – SP nr 3, Łęki Opatowskiej i Mikorzyna. Młodzi sportowcy mieli do przebiegnięcia pętlę o długości 800 metrów każdy. Zespół tworzyło 5 dziewcząt i 5 chłopców uczniów jednej szkoły. Walka była zacięta, a dopingowanie emocjonujące, bo każda drużyna marzy o zwycięstwie. Bezkonkurencyjny okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Bralinie, który zwyciężył tegoroczne mistrzostwa powiatowe. Kolejne miejsca na podium zajęły:  Szkoła Podstawowa nr 3 z Kępna i SP z Mikorzyna.

Następnie na linii startu stanęły drużyny dziewcząt z gimnazjum. Rywalizowały ze sobą szkoły z Mroczenia, Bralina, Kępna – Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, Opatowa. Dziewczęta miały do przebiegnięcia trasę 10 x 800 metrów. Także w tym roku gimnazjalistki z Mroczenia nie miały sobie równych i wybiegały tytuł mistrzyń powiatu. Drugie miejsce wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie. Po brąz sięgnęły biegaczki z Gimnazjum nr 2 z Kępna. Drużyny chłopców gimnazjum konkurowały ze sobą na dystansie 1000 metrów. Pierwsze miejsce zdobyli uczniowie z Gimnazjum z Opatowa, drugie zdobył team z Mroczenia, a trzecie z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Bralinie.

Po zakończeniu ostatniej konkurencji nastąpił moment gratulacji i wręczenia medali dla trzech pierwszych reprezentacji w poszczególnych grupach wiekowych i dyplomów dla wszystkich uczestników. Dekoracji zwycięskich drużyn dokonali: wicestarosta Ryszard Dachowski, wójt gminy Bralin Roman Wojtysiak i  dyrektor bralińskiego gimnazjum Karolina Forysiak. Na zakończenie wójt Roman Wojtysiak zaprosił wszystkich na kolejne wydarzenie sportowe - Mistrzostwa Powiatu Szkół w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbędą się w Mielęcinie w dniu 24 października br.

Powiatowe Biegi SztafetowePowiatowe Biegi SztafetowePowiatowe Biegi SztafetowePowiatowe Biegi Sztafetowe