04 Czerwiec 2013

W Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w dniu 02.06.2013 roku odbyło się zebranie członków Powiatowego Koła Pszczelarzy w Kępnie. Podstawowym tematem, omawianym na spotkaniu było zaopatrzenie członków koła w leki dla pszczół, głównie leki zwalczające warozę (pasożyta niszczącego i osłabiającego pszczoły).

Polski Związek Pszczelarzy pomaga zaopatrywać swoich członków w leki dopuszczone do stosowania na terenie Polski tj.: Apiwarol AS oraz Biowar 500. Za leki te pszczelarze otrzymują częściowy zwrot kosztów z Agencji Rynku Rolnego (około 90%), ze wsparcia Unii Europejskiej. Na spotkaniu poruszono także temat zaopatrzenia hodowców w matki pszczele z pasiek zarodowych, posiadających akceptację Polskiego Związku Pszczelarskiego. Za matki te, pszczelarze również otrzymują zwrot około 50% kosztów z Agencji Rynku Rolnego.

Powiatowe Koło Pszczelarzy w Kępnie liczy obecnie 52 członków. Co roku przybywa średnio 2 członków. W Powiecie Kępińskim działa także Koło Pszczelarzy w Rychtalu i liczy ono 6-ciu członków. Powiatowe Koło Pszczelarzy w Kępnie przynależy do Regionalnego Zrzeszenia Pszczelarzy Wielkopolski Południowej w Kaliszu, które jest członkiem Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.