30 Maj 2019

W czwartek 23 maja odbyło się spotkanie Starosty Powiatu Kępińskiego – Roberta Kieruzala i Starosty Powiatu Wieruszowskiego – Andrzeja Szymanka. W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy Powiatowych Zarządów Dróg: Maciej Hojeński i Andrzej Drzazga. Przyczynkiem do jego organizacji jest podjęcie rozmów w sprawie wspólnej realizacji przez oba powiaty inwestycji drogowej obejmującej przebudowę dróg powiatowych na odcinku Podbolesławiec (powiat wieruszowski) – Opatów (powiat kępiński). Przesłanką przemawiającą za realizacją tego zadania jest możliwość uzyskania dofinansowania ze środków rezerwy subwencji ogólnej na poziomie do 50% wartości inwestycji. Jednakże dofinansowanie może być przyznane dla inwestycji obejmującej obszar co najmniej dwóch powiatów. Podjęcie starań o pozyskanie dofinansowania wiąże obecnie się z koniecznością podjęcia działań projektowych i przygotowanie pełnej dokumentacji technicznej i kosztorysowej oraz uzyskanie wymaganych przepisami decyzji administracyjnych.