04 Kwiecień 2014
Z okazji obchodów Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie, 2 kwietnia Zespół Szkół Specjalnych w Słupi zorganizował happening, którego celem było zwrócenie uwagi na osoby z autyzmem, na ich problemy i potrzeby.

W ZSS dla którego organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Kępnie uczy się obecnie 9 osób z autyzmem. Wspólne działania organu oraz kadry pedagogicznej pozwalają zapewnić tym osobom odpowiedni proces edukacji i terapii.

W Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie cała społeczność ZSS, oraz 6-cio latki z kępińskich przedszkoli wraz z wychowawcami zebrali się na ul. Kościuszki. Zgromadzonych przywitał Starosta Kępiński Włodzimierz Mazurkiewicz. W tym dniu jednym z symboli solidarności z osobami z autyzmem były niebieskie baloniki. Otrzymał je każdy z uczestników happeningu, po czym  wszyscy przeszli spod budynku Starostwa Powiatowego na kępiński rynek. Kulminacyjnym punktem akcji było wypuszczenie balonów na hasło Starosty: „Autyzm - rozumiem, wspieram, pomagam”. Organizatorzy przygotowali również symboliczne zakładki z podstawowymi informacjami na temat autyzmu, które otrzymali zaproszeni goście oraz przechodnie. Z otrzymanych informacji wynika, że baloniki doleciały bardzo daleko, nawet do miejscowości oddalonych 20 kilometrów od Kępna. W kampanii aktywny udział wzięła również Senator RP Angelika Możdżanowska oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Aniela Kempa.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.