06 Sierpień 2013

Mieszkaniec Kępna – cyklista Pan Leszek Dąbrowski uczestniczył w Rajdzie Rowerowym TOUR DE CALISIA 2013 – V SETKA CYKLISTY organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista".

Ten cykl "kaliskich setek" wpisał się już trwale w ogólnopolski kalendarz imprez rowerowych, z roku na rok przybierając na swoich rozmiarach. W podwójnie jubileuszowym rajdzie – związanym z piątą już jego edycją i jednocześnie dziesięcioleciem istnienia klubu – wzięło udział aż 157 osób.

Do Kalisza na V – tą setkę rowerową Pan Leszek Dąbrowski dotarł 3 sierpnia 2013 r. Start rajdu miał miejsce przy budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Na miejscu Pan Leszek Dąbrowski został przywitany przez Panią Komandor – Grażynę Adamin – członkinię Klubu Turystyki Kolarskiej „Cyklista” oraz miał możliwość spotkania się ze Starostą Kaliskim – co udokumentowane zostało pamiątkową fotografią.

O godz. 7.30 organizatorzy rajdu – m.in. Starosta Kaliski – powitali wszystkich uczestników, a o godz. 8.00 nastąpił oficjalny start rajdu i wyjazd na trasę rajdu rowerowego, która liczyła ok. 100 km. Wyznaczając trasę, organizatorzy starali się prowadzić ją drogami o mniejszym natężeniu ruchu, ale jednocześnie głównie asfaltowymi i takimi, które wiodą przez tereny ciekawe krajobrazowo i krajoznawczo. Podobnie wybierane były miejsca na główne postoje.

W Żydowie na uczestników czekała specjalna niespodzianka – inscenizacja przeprowadzona przez grupę rekonstrukcyjną oraz symboliczne przekroczenie historycznej granicy pomiędzy cesarstwem pruskim a imperium rosyjskim, co udowodnione było wręczeniem każdemu uczestnikowi specjalnego certyfikatu oraz licznymi zdjęciami z pilnującymi granicy żołnierzami.

Meta rajdu usytuowana była w Kaliskim Grodzie Piastów na Zawodziu. Tam też na rowerzystów czekał ciepły posiłek i napoje oraz ciasto, po których każdy z uczestników otrzymał z rąk Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego – Pana Mateusza Przyjaznego – oraz Wiceprezydenta Miasta Kalisza – Pana Jacka Konopki – imienny certyfikat i statuetkę, poświadczające ukończenie rajdu.

Spotkanie Pana Leszka Dąbrowskiego ze Starostą Kępińskim