05 Kwiecień 2017

Starosta Kępiński - Witold Jankowski, przewodniczący Rady Powiatu Kępińskiego - Stanisław Baliński oraz sekretarz Powiatu Kępińskiego - Magdalena Osada we wtorek, 4 kwietnia wzięli udział w Apelu Poległych poświęconym pamięci funkcjonariuszy pomordowanych w sowieckich i hitlerowskich obozach zagłady, a służących na Ziemi Kępińskiej.

Uroczystości odbyły się przed Komendą Powiatową Policji w Kępnie. Komendant Powiatowy Policji w Kępnie, podinsp. Tomasz Paziewski, dokonał przeglądu zgromadzonych pododdziałów, a następnie odebrał meldunek przekazany przez dowódcę uroczystości nadkom. Mirosława Wiśniewskiego.

Odegrano hymn narodowy, przypomniano także sylwetki pomordowanych oraz znane fragmenty ich wojennych biografii. Jednym z najistotniejszych fragmentów były wspomnienia syna Andrzeja Tyczyńskiego - LudwikaStarosta Witold Jankowski dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Apel Poległych przed kępińską KPP odbywa się cyklicznie. W 2014 roku posadzono uroczyście dęby ku pamięci pomordowanych funkcjonariuszy, a rok później odsłonięto tablicę pamiątkową.

Nie znaleziono galerii.