Strona główna Wydarzenia
11 Kwiecień 2014
kategoria:
Aktualności
W dniu 8 kwietnia 2014 r. na basenie OSiR w Rawiczu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski  w pływaniu organizowane przez  Stowarzyszenie "SPRAWNI RAZEM". W zawodach udział wzięło 85 zawodników z ośmiu drużyn.
  • ZSS Słupia pod Kępnem.

Zespół Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem reprezentowało 6 zawodników, którzy łącznie zdobyli
6 medali:  4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

Mistrzami Województwa  Wielkopolskiego zostali:

• Jessica Matusiewicz w stylu klasycznym na 50m i 100m,
  • Kacper Władkowski w stylu grzbietowym na 50m i 100m.

Srebrnym medalistą na 100m stylem grzbietowym został Artur Gruszka, a trzecie miejsce i brązowy medal na 100 m stylem dowolnym wywalczył Beniamin Kuch. Warto dodać, że o podium otarli się Karolina Marczak oraz Adrian Rak, którzy w swoich konkurencjach zajęli  czwarte miejsce.

Medaliści będą reprezentować Województwo Wielkopolskie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Warszawie 18 maja br.

To wielki sukces  zawodników, ale także nauczycieli wychowania fizycznego, którzy ich przygotowywali  tj. p. Łukasza Gruszki i Zbigniewa Orkowskiego.

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Mistrzami wielkopolski w pływaniuUczniowie Zespołu Szkół Specjalnych Mistrzami wielkopolski w pływaniu