15 Kwiecień 2014
VI Powiatowy Konkurs MatematycznyW dniu 14 kwietnia 2014 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie po raz drugi z rzędu gościł finalistów Powiatowego Konkursu Matematycznego. Uczestników, szóstej już edycji tego konkursu, powitał gospodarz ZSP Nr 2 w Kępnie – dyrektor szkoły Andrzej Kowalczyk. W finale udział wzięło 11 uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu kępińskiego, podzielonych na dwie kategorie: licea ogólnokształcące (6 osób) i technika (5 osób). Stawili oni czoła zadaniom przygotowanym przez doradcę metodycznego Marka Kolińskiego, który nie krył, że w dużej mierze wzorował się na najnowszych trendach wdrażanych podczas egzaminów maturalnych. Po godzinnych zmaganiach z zadaniami, uczniowie uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Edytę Idzikowską z ZSP Nr 1 w Kępnie, podczas których zmierzyli się oni z zadaniami z zakresu „matematyki rozrywkowej”.

Po wnikliwym sprawdzeniu prac komisja w składzie: Marek Koliński, Katarzyna Grabicka (ZSP Nr 1), Lidia Kulik (LO Nr I) i Piotr Krymiec (ZSP Nr 2), ogłosiła wyniki.

Laureatami w kategorii liceum zostali: I miejsce: Anita Humelt (LO Nr I), II miejsce: Dariusz Semba (LO Nr I) i III miejsce: Justyna Głąb (LO Nr II).

W kategorii technikum rywalizację wygrał Dawid Olek (Technikum Nr 2), drugie miejsce zajął Mikołaj Zawidzki (Technikum Nr 2), natomiast trzecią lokatę zajął Jakub Lorek (Technikum Nr 1).

Konkurs swoją obecnością uświetnili: wicestarosta powiatu kępińskiego - Ryszard Dachowski i Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu - Andrzej Jóźwik, którzy wręczyli laureatom bardzo atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kępnie.