03 Listopad 2014
Mariusz Wildeman, Pomarańczowy łabędź, 100x70 cm, akryl i żywica na płótnie.
W piątek, dnia 7 listopada 2014 r. o godz. 19:00 odbędzie się wernisaż wystawy wieńczącej XXV Plener Malarski Kępno 2014.

Muzeum Ziemi Kępińskiej im T.P. Potworowskiego zaprasza na wystawę prac powstałych w trakcie XXV Pleneru Malarskiego Kępno 2014, której otwarcie nastąpi 7 listopada 2014 r. o godz. 19:00 w siedzibie Samorządowej Biblioteki Publicznej, ul. Kościuszki 7.

Kurator pleneru i wystawy poplenerowej - Karolina Klimek, zaprosiła do udziału przedstawicieli najmłodszego pokolenia polskich artystów, którzy stosunkowo niedawno skończyli Akademie Sztuk Pięknych i są na początku swej drogi artystycznej. Jednakże, każdy z nich wypracował już swój własny, rozpoznawalny język kreacji, a ich twórczość stanowi jedne z najciekawszych zjawisk na młodej, polskiej scenie artystycznej. Są to: Bartek Buczek, Krzysztof Furtas, Barbara Karpiel, Justyna Mędrala, Iza Rogucka, Martyna Ścibior, Filip Wierzbicki – Nowak, Mariusz Wildeman. Różnorodność ich postaw twórczych oraz obszarów zainteresowań, pozwoliły na wielobiegunowe ujęcie tematu, z jakim przyszło się im zmierzyć. Miejscem, ale i punktem odniesienia do poszukiwań artystycznych było samo Kępno. Miasto, z jego genius loci, historią, dorobkiem kulturowym i kontekstem regionalnym, stało się zarówno tematem, inspiracją, ale i miejscem aktywności twórczej.

Wystawa potrwa do dnia 21 listopada.

Załączony obraz przedstawię pracę Mariusza Wildemana, Pomarańczowy łabędź, 100x70 cm, akryl i żywica na płótnie.

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg wystawa_poplenerowa_-_plakat.jpg 14-11-03 10:22 572.84KB pobierz plik: wystawa_poplenerowa_-_plakat.jpg