30 Maj 2019

W czwartek, 30 maja 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Kępnie podpisana została umowa na realizację zadania „Przystosowanie budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez zakup i montaż dźwigu osobowego”.

Wykonawcą prac zgodnie z przeprowadzoną procedurą przetargową będzie firma Invest Lift Marcin Obała z  Kalisza. Wartość zleconych prac to 153.750,00 złotych.

Zadanie objęte umową zakłada dostawę i montaż dźwigu osobowego na potrzeby budynku stanowiącego siedzibę Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kępnie celem jego dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych. W 2016 roku obiekt będący własnością Powiatu Kępińskiego został gruntownie zmodernizowany. Zakres inwestycji obejmował wówczas przebudowę i adaptację na potrzeby biurowe poddasza (III kondygnacja budynku) wymianę poszycia dachowego, wymianę instalacji i mediów oraz budowę szybu windowego. Powyższe prace wykonano w całości w ramach środków własnych Powiatu Kępińskiego.

Realizacja inwestycji w znacznym stopniu poprawi warunki komunikacji w ramach obiektu, możliwość swobodnego poruszania się i przemieszczania się osób  niepełnosprawnych ruchowo, jak również innych osób wykazujących różnego rodzaju dysfunkcje - interesantów PCPR. Dodatkowo dzięki dostosowaniu całego budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych możliwe będzie zdecydowanie lepsze rozplanowanie funkcji poszczególnych pomieszczeń oraz ergonomiczne wykorzystanie potencjału całego obiektu, poprawiając tym samym komfort pracy i jakość realizowanych zadań.

Warto nadmienić, że Powiat Kępiński wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie tej inwestycji do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach programu „Wyrównywanie różnic między regionami III”. Wniosek znajduje się obecnie na etapie oceny.