29 Styczeń 2012

W związku ze zmianą przepisów prawa oraz związanym z tym faktem utracenia przez
SP ZOZ w Kępnie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz zagrożeniem utracenia dofinansowania na realizację projektu: „Przebudowa, rozbudowa

SPZOZ w Kępnie. Etap I Rozbudowa i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego na obszarze interwencji SOR” w dniu 27 stycznia 2012 r. Starosta Kępiński – Włodzimierz Mazurkiewicz udał się na spotkanie z Wojewodą Wielkopolskim Piotrem Florkiem.
Podczas spotkania udało się ustalić istotne szczegóły, które pozwoliły spełnić warunki jaki narzuciła na Powiat Kępiński Instytucja Wdrażająca, tj. Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.  Najważniejszym warunkiem

było wpisanie kępińskiego SOR – u do „Wojewódzkiego Planu Ratownictwa Medycznego”. Brak tego wpisu skutkowałby  rozwiązaniem umowy o dofinansowanie oraz zwrotem środków przyznanego wsparcia wraz z odsetkami. Dzięki spotkaniu Starosty z Wojewodą, brak kontraktu na świadczenia w ramach SOR nie będzie miał negatywnego wpływu na realizację umowy o dofinansowanie. Zakończenie inwestycji planowane jest na ostatni kwartał 2012 r.