20 Kwiecień 2015
Jak nasze dzieci patrzą na świat – można się przekonać oglądając powarsztatową wystawę prac malarskich w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. W dniu 15 kwietnia na uroczystą prezentację wystawy przybyły dzieci – autorzy prac oraz rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Zebranych serdecznie powitali: Wiesław Walas - dyrektor Biblioteki Powiatowej i Beata Lebek dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Kępnie. Wszystkie prezentowane prace powstały na warsztatach malarskich z elementami arteterapii prowadzonych przez bibliotekarkę Natalię Wolko-Stempniewicz. Prace są bardzo kolorowe, pełne ruchu i światła. Zawierają sporo treści, która często zaskakuje odbiorcę. Warsztaty i kończąca je wystawa stały się już cykliczną formą współpracy pomiędzy Biblioteką Powiatową a Zespołem Szkól Specjalnych w Słupi pod Kępnem. W tegorocznych warsztatach uczestniczyła grupa dzieci pod kierunkiem Alicji Zimoch i Krystyny Hanke. Wybrane prace zostaną wysłane na ogólnopolskie konkursy plastyczne, w których uczniowie ZSS w Słupi pod Kępnem wielokrotnie odnosili spore sukcesy.
Wystawa prac dzieci w bibliotece powiatowejWystawa prac dzieci w bibliotece powiatowej