Strona główna Wydarzenia
02 Grudzień 2015
kategoria:
Aktualności

Dnia 27 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie odbył się  XIII Międzywojewódzki Turniej Siatkówki Chłopców o Puchar Prezesa MUKS "Czarni" przy ZSP Nr 1  w Kępnie. Organizatorami zawodów byli Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Czarni" przy ZSP Nr 1 w Kępnie , Wydział Edukacji I Sportu Starostwa Powiatowego w Kępnie i Rada Rodziców przy ZSP nr 1 w Kępnie.

Do grodu Przemysława przyjechało sześć drużyn z ościennych województw: z województwa opolskiego Zespół Szkół Rolniczych w Namysłowie;  z województwa łódzkiego Liceum Ogólnokształcące z Wieruszowa; z województwa śląskiego Uczniowski Klub Sportowy „Tygrysy” Krzepice; z województwa dolnośląskiego Zespół Szkół z Milicza; z województwa wielkopolskiego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie i gospodarze turnieju Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Czarni” przy ZSP nr 1 w Kępnie. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Kępiński Witold Jankowski, Prezes MUKS „Czarni” Zygmunt Nowacki i Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina. Spotkania rozegrano na dwóch salach gimnastycznych dzieląc drużyny na dwie grupy , gdzie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Po trzech meczach grupowych wyłoniono  drużyny, które w zależności od zajętego miejsca zagrały o V, III i I miejsce. W meczu o piąte miejsce reprezentacja LO z Wieruszowa pokonała 2:1 ZSP Nr 2 w Kępnie. W meczu o trzecie miejsce  ZS z Milicza zwyciężył ZSR z Namysłowa 2:0. O pierwsze miejsce walczyli gospodarze turnieju MUKS „Czarni  z UKS „Tygrysy” Krzepice. Pierwszy set  wygrali gospodarze 25: 22. Set drugi to zwycięstwo drużyny z województwa śląskiego 25:22. O wygranej w całym turnieju zdecydował trzeci set . Tutaj goście prowadzili już 9:2. Jednak gospodarze postanowili walczyć do końca, wygrywając trzeciego seta 15:13.

Pamiątkowe dyplomy , puchary i statuetki oraz medale dla trzech najlepszych drużyn wręczyli w imieniu Starosty Kępińskiego Witolda Jankowskiego i własnym Prezes MUKS „Czarni” Zygmunt Nowacki i Dyrektor ZSP Nr 1 w Kępnie Bogumiła Drobina.