20 Marzec 2014
W dniu 18 marca 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Mjra Henryka Sucharskiego w Kępnie odbył się XV Powiatowy Festiwal Teatralny pod hasłem „Mrożek raz jeszcze”.

Celem prezentacji była próba zmierzenia się z tekstami Sławomira Mrożka, zmarłego niedawno, wybitnego twórcy. Zadaniem każdego z zespołów było przedstawienie fragmentu wybranego utworu. Treść prezentowanego fragmentu musiała być wierna oryginałowi. Oceniany był dobór repertuaru, gra aktorów i oryginalność inscenizacji.

Jury konkursowe składało się z następujących osób: Wiesław Walas (Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie), Agnieszka Biniek (Naczelnik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie) i Dariusz Baranowski (Wydział Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Starostwa Powiatowego w Kępnie).

W przeglądzie wzięło udział sześć grup teatralnych, z których wyłoniono trzy najlepsze zespoły. Pierwsze miejsce zajęła grupa teatralna, którą reprezentowali uczniowie klasy I A Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie, przedstawiając sztukę pod nazwą „Męczeństwa Piotra Oheya”. Drugie miejsce przypadło uczniom klasy II T z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie prezentujących „Tango”. Trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I D również z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie za „Szczęśliwe wydarzenie”.

Przyznano również nagrodę dla najlepszej aktorki, która w tym roku przypadła Aleksandrze Kozicy – uczennicy klasy II C Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie. Najlepszym aktorem został Hubert Górecki z klasy II T Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Kępnie.

Gościem specjalnym tegorocznego przeglądu teatralnego była grupa z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem ze spektaklem pod tytułem „Sąd króla Salomona”.

Po zakończonych prezentacjach, podczas obrad Jury, na scenie wystąpiły jeszcze wokalistki z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie tj. Izabela Ochędzan, Aleksandra Ogorzelska, Anita Prymas, Aleksandra Gumowska umilając wszystkim czas oczekiwania na wyniki.

Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Kępnie wspierające już od 15 lat młodych aktorów.

Cały Powiatowy Festiwal Teatralny spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów, a także pozwolił młodym aktorom na wymianę doświadczeń.

Powiązana galeria zdjęć:

Nie znaleziono galerii.