02 Kwiecień 2015
Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego Nr I w Kępnie uczestniczą w zespołowej Olimpiadzie „Zwolnieni z teorii” w ramach przedsięwzięcia „Zainwestuj w przyszłość”. Działanie to polega na serii pięciu spotkań ze specjalistami z różnych dziedzin gospodarki organizowanych przez zespół uczniów z klasy IB. Dzięki temu chcą oni dowiedzieć się m.in. jak gospodarować finansami, założyć firmę, ubiegać się o dofinansowania oraz poznać metody inwestowania i zarabiania pieniędzy oraz zrozumieć świat podatków. Projekt został zorganizowany w ramach pierwszej w Polsce praktycznej i zespołowej Olimpiady „Zwolnieni z teorii”, o której uczniowie dowiedzieli się na lekcji podstaw przedsiębiorczości. Warto nadmienić, że Patronat nad nią sprawuje Prezydent RP oraz MEN. Realizując projekt licealiści dowiadują się wielu ciekawych rzeczy a dodatkowo walczą o Złote Wilki oraz Certyfikaty potwierdzające kompetencje w zarządzaniu projektami.

Uczniowie liceum do zaangażowania się w to niecodzienne przedsięwzięcie poprosili Starostwo Powiatowe w Kępnie. Pracownik Wydziału Zarządzania Projektami i Promocji Powiatu Katarzyna Godek wzięła udział w jednym ze spotkań z licealistami i przeprowadziła wykład na temat źródeł pozyskiwana dotacji unijnych i zarządzania projektami. Była to okazja do wzajemnej dyskusji i wymiany doświadczeń.

„Zwolnieni z teorii” w LO Nr I w Kępnie„Zwolnieni z teorii” w LO Nr I w Kępnie